Kluby sportowe mogą starać się o 50 tys. zł z Narodowego Instytutu Wolności

5 maja Rada Ministrów przyjęła "Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19". Jego budżet wynosi 10 milionów złotych. O pieniądze mogą starać się między innymi stowarzyszenia oraz kluby sportowe. Instytucją zarządzającą programem, który ma na celu umożliwienie dalszego funkcjonowania organizacji pozarządowych w czasie sytuacji epidemicznej oraz ich wsparcie w przeciwdziałaniu koronawirusowi, jest Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

 

Pieniądze są przeznaczone między innymi dla organizacji pozarządowych (w tym stowarzyszeń i ich związków oraz fundacji), a także klubów sportowych będących spółkami działającymi na podstawie przepisów Ustawy o Sporcie, które nie działają w celu osiągnięcia zysku.

 

Można je przeznaczyć na:

 

- działania wspierające (uzupełnianie zadań administracji publicznej, których celem jest przeciwdziałanie COVID-19 w społecznościach lokalnych) - priorytet 1,

- bezpieczeństwo organizacji pozarządowej (realizację działań, które musiały zostać wstrzymane przez epidemię; realizację działań, które umożliwią dalsze funkcjonowanie organizacji; zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do realizacji powyższych działań; wynajem siedziby lub lokalu do realizacji działań).

 

Maksymalna kwota dotacji w priorytecie 1 wynosi 50 tys. zł, w priorytecie 2 - 40 tys. zł. Przy aplikowaniu nie jest wymagany wkład własny. Program ma działać w okresie trwania stanu zagrożenia epidemicznego oraz 90 dni po jego zakończeniu.

 

Więcej informacji na stronie internetowej:  https://www.niw.gov.pl/nasze-programy/program-covid-19/

SPONSORZY

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

PITax.pl dla OPP

Rozlicz PIT Online
z PITax.pl dla OPP
.

Projekt realizujemy
we współpracy z
IWOP.

MULTIMEDIA