PZPN wprowadza Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich!

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Jednym z najważniejszych celów tego programu jest rozszerzenie dostępu do nowoczesnego treningu, dotarcie do jak najmłodszych kategorii wiekowych (6-13 lat) z profesjonalnym szkoleniem.

 

Takim, w którym już w tym wieku będą stosowane właściwe metody, nawyki piłkarskie oraz budowane cechy przyszłego profesjonalnego piłkarza. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Założenia i cele Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN

Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. W ramach Programu Certyfikacji szkółki otrzymają od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki. Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują, iż szkółka piłkarska, która otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez unikalne wyróżnienie współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Każdy chętny podmiot będzie weryfikowany w ramach sześciu obszarów: kwalifikacje trenerów, program szkoleniowy, ilość drużyn, liczba zawodników przypadająca na trenera, sprzęt sportowy oraz infrastruktura.

W ramach powyższych wymagania są ułożone kaskadowo od poziomu brązowego aż po złoty. Główne wytyczne:
? gwiazdka brązowa: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn w grupach liczących maksymalnie 20 osób na jednego trenera oraz programu szkoleniowego Akademii Młodych Orłów.
? gwiazdka srebrna: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.
? gwiazdka złota: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek, na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

Odbiorcy / Beneficjenci Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN
Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN skierowany jest do:
? Klubów Piłkarskich uczestniczących w oficjalnych rozgrywkach krajowych na poziomie III ligi lub niższym, prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G ? Junior D (U6 ? U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.
? Podmiotów współpracujących z klubami piłkarskimi uczestniczącymi w oficjalnych rozgrywkach krajowych na poziomie II ligi lub wyższym, prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G ? Junior D (U6 ? U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.
? Podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie pozaszkolnej formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych, działających w dowolnej formie prawnej, prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G ? Junior D (U6 ? U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.
? Podmiotów nie prowadzących działalności gospodarczej, tj. stowarzyszeń, fundacji, Uczniowskich Klubów Sportowych, klubów zrzeszonych w Ludowych Związkach Sportowych, itp., posiadających numer REGON i prowadzących szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G ? Junior D (U6 ? U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony.

 

Koordynatorem odpowiedzialnym za wsparcie procesu certyfikacji szkółek z ramienia PZPN w województwie lubuskim jest:
Daniel Sienkiewicz
Specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
Tel: +48 510 877 262
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

>>>PROGRAM<<<

SPONSORZY

KALENDARZ WYDARZEŃ

KLASY SPORTOWE DZIEWCZĄT

MULTIMEDIA