UNIFIKACJA ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWYCH

 

UWAGA!!!!!!

             BARDZO WAŻNE DLA TRENERÓW GRUP MŁODZIEŻOWYCH ORAZ SĘDZIÓW PROWADZĄCYCH ZAWODY OD JUNIORA MŁODSZEGO W DÓŁ.

       Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął Uchwałę nowelizującą Postanowienia PZPN na sezon 2016/17. Ma to duże praktyczne znaczenie dla Trenerów i Sędziów prowadzących mecze drużyn młodzieżowych (od Juniora młodszego w dół) na szczeblach okręgowych.

 Uchwała ta została wniesiona przez Departament Szkolenia PZPN, a niejako przy okazji – widząc problemy na szczeblu lokalnym z jednolitym stosowaniem Unifikacji Rozgrywek Młodzieżowych PZPN – Kolegium Sędziów zajęło się ową Unifikacją. Po dokonaniu w niej niezbędnych poprawek i opatrzeniu wytycznymi KS PZPN, wyciąg z Unifikacji (zapisy regulaminowe dla poszczególnych roczników) stał się załącznikiem do Postanowień PZPN.

Musimy przy tym zaznaczyć, że wszystkie ustalenia regulaminowe (np. zakaz wybicia piłki poza połowę przez bramkarza czy czas trwania kar wychowawczych) są autorstwa Departamentu Szkolenia, a rolą Kolegium była pomoc w zapisaniu tego w sposób zrozumiały dla sędziów oraz trenerów.

Załączam Unifikację wraz wytycznymi KS PZPN oraz wyciąg z nowych zapisów w Art. 5 i Art. 12 Postanowień PZPN. Zarząd KS PZPN uprzejmie prosi Koleżankę i Kolegów o spowodowanie, aby przed rozpoczęciem rundy wiosennej informacja o zmianach skutecznie dotarła do wszystkich sędziów szczebla lokalnego oraz kandydatów na sędziów z najnowszego naboru.

 

Załączniki:

UNIFIKACJA - Główne przepisy do poszczególnych kategorii wiekowych    .pdf


Postanowienia Kolegium Sędziów do Przepisów Gry 2016/2017   - nowe

 

 

SPONSORZY

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

PITax.pl dla OPP

Rozlicz PIT Online
z PITax.pl dla OPP
.

Projekt realizujemy
we współpracy z
IWOP.

MULTIMEDIA